niedziela, 21 sierpnia 2016

Przyszła mama po 30-tce...

Są różne teorie. Mówi się, że kobiety po 30. roku życia są już dojrzalsze, spełnione zawodowo i że to idealny czas na podjęcie tej jakże ważnej decyzji o założeniu rodziny. Z drugiej strony, jak mawia mój lekarz prowadzący, "biologia ma na ten temat inne zdanie" i ciężko ją oszukać - młodszemu organizmowi jest znacznie łatwiej znieść wszystkie obciążenia związane z ciążą, a i prawdopodobieństwo urodzenia zdrowego dziecka jest większe gdy mama jest młodsza. Dodałabym do tego jeszcze jedną rzecz. Odnoszę wrażenie, że starszej mamie może być trudniej zrezygnować z dotychczasowych przyzwyczajeń, czy też przynajmniej je zmodyfikować - bo pojawienie się dziecka musi oznaczać pewnego rodzaju rewolucję.

Po co mi ten blog? Potrzebuję miejsca, w którym będę mogła podzielić się spostrzeżeniami na temat tego wyjątkowego okresu, jakim dla kobiety jest ciąża, a następnie macierzyństwo. Dodatkowo, uwielbiam testować i recenzować nowe produkty - a tu wszystko będzie dla mnie kompletną nowością, od kosmetyków ciążowch (a później niemowlęcych) po całą masę mniej lub bardziej przydatnych akcesoriów, na które trafiam już na etapie kompletowania wyprawki. Jeśli dodatkowo moje wynurzenia i opinie komuś pomogą - będzie świetnie.

Kim jestem? Warszawianka, rocznik '82. W listopadzie 2016 r. po raz pierwszy zostanę mamą. To będzie moja mała, prywatna rewolucja...

4 komentarze:

  1. Witam!!!

    Cieszę się, że postanowiłaś opisać swoje wrażenia.

    Zrobiłam to samo, więc jeśli chcesz coś poczytać to zapraszam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Witam :) Dziękuję za odwiedziny, już dodaję Cię do obserwowanych :)

    OdpowiedzUsuń